Uudised - Eesti ja maailma tõsisemate väljaannete rss uudised, ilmateade, otsingumootor
Värske kraam
 • https://rahvuslane.ee/ungari-riigisekretar-brussel-soovib-sisserandajatele-haaletamisoigust-ja-eluaset/
  https://rahvuslane.ee/ungari-riigisekretar-brussel-soovib-sisserandajatele-haaletamisoigust-ja-eluaset/
  0 Kommentaari 1 Jagamist
 • https://kroonika.delfi.ee/artikkel/91766667/nelja-lapse-ema-silvia-ilves-tunnistab-et-ta-on-rahaliselt-kohutavas-seisus-ametlik-palk-on-600-eurot-kuus-uur-850-eurot
  https://kroonika.delfi.ee/artikkel/91766667/nelja-lapse-ema-silvia-ilves-tunnistab-et-ta-on-rahaliselt-kohutavas-seisus-ametlik-palk-on-600-eurot-kuus-uur-850-eurot
  KROONIKA.DELFI.EE
  Nelja lapse ema Silvia Ilves tunnistab, et ta on rahaliselt kohutavas seisus: ametlik palk on 600 eurot kuus, üür 850 eurot! - Kroonika
  Nelja poja ema, tšellist Silvia Ilves tunnistab, et on pankroti äärel. Tema napist palgast ei piisa üürikorteri eest maksmiseks, lastele toidu ostmiseks ega muudeks vältimatuteks kuludeks.
  1
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://uueduudised.ee/uudis/eesti/poff-poliitkorrektne-ookimaajav-filmifestival/
  https://uueduudised.ee/uudis/eesti/poff-poliitkorrektne-ookimaajav-filmifestival/
  1
  0 Kommentaari 1 Jagamist
 • https://online.le.ee/2020/11/28/galerii-jouluvanad-tervitasid-kuuse-all-lapsi/
  https://online.le.ee/2020/11/28/galerii-jouluvanad-tervitasid-kuuse-all-lapsi/
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://www.err.ee/1180192/puhapaeval-voib-tulla-lund-ja-lortsi
  https://www.err.ee/1180192/puhapaeval-voib-tulla-lund-ja-lortsi
  WWW.ERR.EE
  Pühapäeval võib tulla lund ja lörtsi
  Ööl vastu pühapäeva on pilves üksikute selgimistega ilm ja kohati sajab nõrka lund või lörtsi, kuid saartel enamasti vihma. Puhub kirde- ja idatuul 3 kuni 9, rannikul puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, rannikul kuni +2 kraadi.
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://maailm.postimees.ee/7120954/paavst-puhitses-ametisse-13-uut-kardinali
  https://maailm.postimees.ee/7120954/paavst-puhitses-ametisse-13-uut-kardinali
  MAAILM.POSTIMEES.EE
  FOTOD ⟩ Paavst pühitses ametisse 13 uut kardinali
  Paavst Franciscus pühitses laupäeval ametisse 13 uut kardinali, pannes oma isikliku pitseri kogule, mis ühel päeval talle mantlipärija valib.
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://www.youtube.com/watch?v=s3zDqaLV6g0
  https://www.youtube.com/watch?v=s3zDqaLV6g0
  1
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://uueduudised.ee/uudis/eesti/urmas-paeti-juttudes-vabast-ajakirjandusest-peegeldub-liberaalide-hirm-jaada-ilma-infomonopolist/
  https://uueduudised.ee/uudis/eesti/urmas-paeti-juttudes-vabast-ajakirjandusest-peegeldub-liberaalide-hirm-jaada-ilma-infomonopolist/
  1
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • Kaabude ja Oravate saja-aastane sõda, milles kannatajaks pooleks on sündimata lapsed.
  „Ohoo,“ imestasin, lugedes Kaja Kallase eilset jõulist avaldust, kus ta kutsus rahvast mõistusele ja reedeks planeeritud maskivabade üritusele mitte minema.
  See mind üllatas positiivselt, kuna olin juba jõudnud unustada, et kunagi, iidsetel aegadel, mõnikord reformi suunalt ka midagi positiivset ja innustavat kuuldus. Pikalt, liiga pikalt oli olnud nende suu kaudu kuulda olnud vaid sisinat ja hammaste kiristamist. „Seda, et EKRE esiletõusus ja edus võiks olla oma osa Reformierakonna pika valitsemisaja jooksul kuhjunud fataalsetel tegematajätmistel, ei ole oravkonna liidrid kunagi tunnistanud,“ kirjutab Vilja Kiisler Päevalehes.
  Jah, et saada osaliseltki tagasi endisaegset hiilgust, on sinna väga pikk ja kivine tee käia. Ekslik on jääda ootama, et ehk juhtub midagi, et ehk ükski kolmest nupust langeb ja siis pääseb tagasi mänguväljakule. Pean ütlema, see ei saa nii lihtne olema.
  Alustama peaks Oravad kõigepealt seestpoolt puhastumisest, mis oleks soliidne andekspalumine – algatuseks neilt Eesti inimestelt, kes tollase valitsuse tegemata jätmiste tõttu pagendati väljamaale töö ja leiva järele. Tekitati kunstlikult uus-migratsioon kus kannatasid pered, kannatasid lapsed ja keegi ei oska kokku lugeda, palju lapsi hoopis jäi sündimata olukorra ebastabiilsuse tõttu.
  Väga kaua on sellest ajast vett voolanud merre. Kuid rahval ei ole haugi mälu - rahvas ei unusta neid, kes nad raskel ajal hüljanud. Rahval oleks olnud kergem lahkumiskaotust vastu võtta, kui hilisemal ajal kasvõi mingigi puhastumine oleks kasvõi varupingilt käima lükatud.
  Oravad võivad muidugi tagantjärele käsi murda ja traagiliselt hüüda: „Aeg oli selline raske, me ei saanud midagi teha!“
  Oleks saanud – ja palju. Vaadake ja õppige, mida praegune valitsus teeb teisiti kui teie: võtab julgesti laenu, sest hea Riik teab, kui tal lõppevad inimesed, pole kasu ka tasakaalus majandusest ja võlatust riigikassast.
  Just, niisama julgelt oleks pidanud eelmise majanduskriisi ajal talitama: võtma võlgu, investeerima, ehitama – kasvõi noortele peredele ilma laenuta riigi tagatisega kodusid. Kuid ei, toona polnud valitsusel silmi oma rahva jaoks, kummardati hardalt EU poole, et sinna näidata võltsklantspilti meie edukast riigist ja E-eestist ja millest kõigest veel.
  E-eesti võibki hea olla, kuid kui vanemal inimesel pole raha, et korralikku mobiiligi osta, millega sinna imelisse maailma sisse pääseda, pole tal sellest it- värgendusest mingit kasu, see pigem raskendab tema asjaajamist igasuguste asjapulkadega. Seega – valest kohast hakati pihta – reklaamiti seda E-eestit hoolsasti kõiksugu väljamaale residentidele, kuid kodu-Maalid ja Jürid, kes ootasid Kapa-Kohilas kasvõi normaalselt toimivat netti, neist ei olnud lugu. Need salati maha kui sohilapsed, kellele armu poolest visati ette pinss, kus üks aasta mitme tööaasta eest ...
  Selle taustal tundubki eriti võltsilt, et just vanadekodudes olid vanuritest osavnäpud hääletamas oravate poolt.
  Enesepuhastamist, ehk indulgentsi saab välja teenida ka neid ostes. Ostes tagasi rahva usalduse, näiteks sellega et alustuseks hakataks rahvast hoolima! Et hakatakse tõeliselt muret tundma, kuidas neist veerand miljonist lahkunust kasvõi mingi osa koju tagasi saada. „Talendid koju!“ loosung oli kõike muud kui kutsuv, pigem tekitas see pagulastes haiget meelt: hakati mõtlema, et ei, „mina ei või ikka minna, mina olen tavaline töömees, mitte mingisugune talent“. Ja kuhu minnagi, kui kodu-Eestisse jäi pangahaardesse jäänud kodud, tööpuudusest tekkinud võlad ...
  „Kõik Kaja Kallase tugevad küljed ja parimad poliitikuomadused on praegu varjul, vangis. Ideid ei paista olevat või ei julge ta neid välja käia lootuses, et praegune valitsus puruneb sisepingetes seestpoolt. Võimutahet on, ajaloolist võimalust seda realiseerida mitte. Oravad näivad Kaja Kallase juhtimisel rutiinseid umbusaldamisi korraldades ootavat, et vaenlase surnukeha ujub ise mööda.“Pean siin nõustuma Vilja Kiisler’i väljatoodud argumentidega.
  Samas Joosep Tiks kirjutab Martin Helmest:
  „Miks tema esinemine on niivõrd kindel? Tema maailmas on üks tellis väga tihedalt
  ja täpselt teise kõrvale asetatud. Tal on enda jaoks väga hästi läbitunnetatud
  veendumused. Võid nõustuda või mitte, tal on veendumused paigas. Kõige juur on
  maailmavaatelisus.“ Oravate liberaalne maailmavaade jääb häguseks. Eesti rahvas võtab tegelikult hästi vastu uut, ei ole nii, et kramplikult vanas riputakse. Kuid mis on oravapartei point, peale selle, et liberaalse maailmavaatega?
  Tõnis Saarts kirjutab väga tabavalt, et teised erakonnad on maailmavaatelises kriisis. EKRE ei ole.” Samas ei tohi unustada seda, et kümme aastat olid Kaabud kui teiste parteide poolt äratõugatud paaria. Mis neid üldse hoidis niikaua käigus – see oli kohusetunne ja isamaa-armastus. Kuhu on aga see isamaa-armastus kadunud Oravatel? Tekib kahtlus, kas seda on üldse olnudki, sest see, mis nüüd näeme, see on kõle kui tühjade tünnide kõmin. Selline ei imponeeri rahvast.
  Igaks asjaks on oma aeg. Hea Kaja, midagi ei hakka juhtuma varem, kui teie partei lisaks kodukootud eliidile ei hakka kõnetama tavalist töömeest. Peate hakkama reaalsete, põhjapanevate argumentidega, ilma kunstkõnedeta, tagasi meelitama võõrsile läinuid. Nüüd on veel viimane aeg – varsti on siit lahkunute lapsed unustanud eesti keele ja kasvanud võõramaalasteks, kes heal juhul käivad kord aastas kui turistid vanemate kodumaal
  Kriis on tulnud ja löönud malenupud taaskord segamini ning asetanud uued nupud lauale. Kes lahendab kriisi, mis ei ole vaid koroona kriis, vaid palju sügavam – inimeste kriis! Kes on osavam selles mängus, kes saab valged ja teeb otsustava käigu...?
  Kes toob Kalevipoja koju? Ja ta võõrsil kasvama pidanud lapsed ...
  Kaabude ja Oravate saja-aastane sõda, milles kannatajaks pooleks on sündimata lapsed. „Ohoo,“ imestasin, lugedes Kaja Kallase eilset jõulist avaldust, kus ta kutsus rahvast mõistusele ja reedeks planeeritud maskivabade üritusele mitte minema. See mind üllatas positiivselt, kuna olin juba jõudnud unustada, et kunagi, iidsetel aegadel, mõnikord reformi suunalt ka midagi positiivset ja innustavat kuuldus. Pikalt, liiga pikalt oli olnud nende suu kaudu kuulda olnud vaid sisinat ja hammaste kiristamist. „Seda, et EKRE esiletõusus ja edus võiks olla oma osa Reformierakonna pika valitsemisaja jooksul kuhjunud fataalsetel tegematajätmistel, ei ole oravkonna liidrid kunagi tunnistanud,“ kirjutab Vilja Kiisler Päevalehes. Jah, et saada osaliseltki tagasi endisaegset hiilgust, on sinna väga pikk ja kivine tee käia. Ekslik on jääda ootama, et ehk juhtub midagi, et ehk ükski kolmest nupust langeb ja siis pääseb tagasi mänguväljakule. Pean ütlema, see ei saa nii lihtne olema. Alustama peaks Oravad kõigepealt seestpoolt puhastumisest, mis oleks soliidne andekspalumine – algatuseks neilt Eesti inimestelt, kes tollase valitsuse tegemata jätmiste tõttu pagendati väljamaale töö ja leiva järele. Tekitati kunstlikult uus-migratsioon kus kannatasid pered, kannatasid lapsed ja keegi ei oska kokku lugeda, palju lapsi hoopis jäi sündimata olukorra ebastabiilsuse tõttu. Väga kaua on sellest ajast vett voolanud merre. Kuid rahval ei ole haugi mälu - rahvas ei unusta neid, kes nad raskel ajal hüljanud. Rahval oleks olnud kergem lahkumiskaotust vastu võtta, kui hilisemal ajal kasvõi mingigi puhastumine oleks kasvõi varupingilt käima lükatud. Oravad võivad muidugi tagantjärele käsi murda ja traagiliselt hüüda: „Aeg oli selline raske, me ei saanud midagi teha!“ Oleks saanud – ja palju. Vaadake ja õppige, mida praegune valitsus teeb teisiti kui teie: võtab julgesti laenu, sest hea Riik teab, kui tal lõppevad inimesed, pole kasu ka tasakaalus majandusest ja võlatust riigikassast. Just, niisama julgelt oleks pidanud eelmise majanduskriisi ajal talitama: võtma võlgu, investeerima, ehitama – kasvõi noortele peredele ilma laenuta riigi tagatisega kodusid. Kuid ei, toona polnud valitsusel silmi oma rahva jaoks, kummardati hardalt EU poole, et sinna näidata võltsklantspilti meie edukast riigist ja E-eestist ja millest kõigest veel. E-eesti võibki hea olla, kuid kui vanemal inimesel pole raha, et korralikku mobiiligi osta, millega sinna imelisse maailma sisse pääseda, pole tal sellest it- värgendusest mingit kasu, see pigem raskendab tema asjaajamist igasuguste asjapulkadega. Seega – valest kohast hakati pihta – reklaamiti seda E-eestit hoolsasti kõiksugu väljamaale residentidele, kuid kodu-Maalid ja Jürid, kes ootasid Kapa-Kohilas kasvõi normaalselt toimivat netti, neist ei olnud lugu. Need salati maha kui sohilapsed, kellele armu poolest visati ette pinss, kus üks aasta mitme tööaasta eest ... Selle taustal tundubki eriti võltsilt, et just vanadekodudes olid vanuritest osavnäpud hääletamas oravate poolt. Enesepuhastamist, ehk indulgentsi saab välja teenida ka neid ostes. Ostes tagasi rahva usalduse, näiteks sellega et alustuseks hakataks rahvast hoolima! Et hakatakse tõeliselt muret tundma, kuidas neist veerand miljonist lahkunust kasvõi mingi osa koju tagasi saada. „Talendid koju!“ loosung oli kõike muud kui kutsuv, pigem tekitas see pagulastes haiget meelt: hakati mõtlema, et ei, „mina ei või ikka minna, mina olen tavaline töömees, mitte mingisugune talent“. Ja kuhu minnagi, kui kodu-Eestisse jäi pangahaardesse jäänud kodud, tööpuudusest tekkinud võlad ... „Kõik Kaja Kallase tugevad küljed ja parimad poliitikuomadused on praegu varjul, vangis. Ideid ei paista olevat või ei julge ta neid välja käia lootuses, et praegune valitsus puruneb sisepingetes seestpoolt. Võimutahet on, ajaloolist võimalust seda realiseerida mitte. Oravad näivad Kaja Kallase juhtimisel rutiinseid umbusaldamisi korraldades ootavat, et vaenlase surnukeha ujub ise mööda.“Pean siin nõustuma Vilja Kiisler’i väljatoodud argumentidega. Samas Joosep Tiks kirjutab Martin Helmest: „Miks tema esinemine on niivõrd kindel? Tema maailmas on üks tellis väga tihedalt ja täpselt teise kõrvale asetatud. Tal on enda jaoks väga hästi läbitunnetatud veendumused. Võid nõustuda või mitte, tal on veendumused paigas. Kõige juur on maailmavaatelisus.“ Oravate liberaalne maailmavaade jääb häguseks. Eesti rahvas võtab tegelikult hästi vastu uut, ei ole nii, et kramplikult vanas riputakse. Kuid mis on oravapartei point, peale selle, et liberaalse maailmavaatega? Tõnis Saarts kirjutab väga tabavalt, et teised erakonnad on maailmavaatelises kriisis. EKRE ei ole.” Samas ei tohi unustada seda, et kümme aastat olid Kaabud kui teiste parteide poolt äratõugatud paaria. Mis neid üldse hoidis niikaua käigus – see oli kohusetunne ja isamaa-armastus. Kuhu on aga see isamaa-armastus kadunud Oravatel? Tekib kahtlus, kas seda on üldse olnudki, sest see, mis nüüd näeme, see on kõle kui tühjade tünnide kõmin. Selline ei imponeeri rahvast. Igaks asjaks on oma aeg. Hea Kaja, midagi ei hakka juhtuma varem, kui teie partei lisaks kodukootud eliidile ei hakka kõnetama tavalist töömeest. Peate hakkama reaalsete, põhjapanevate argumentidega, ilma kunstkõnedeta, tagasi meelitama võõrsile läinuid. Nüüd on veel viimane aeg – varsti on siit lahkunute lapsed unustanud eesti keele ja kasvanud võõramaalasteks, kes heal juhul käivad kord aastas kui turistid vanemate kodumaal Kriis on tulnud ja löönud malenupud taaskord segamini ning asetanud uued nupud lauale. Kes lahendab kriisi, mis ei ole vaid koroona kriis, vaid palju sügavam – inimeste kriis! Kes on osavam selles mängus, kes saab valged ja teeb otsustava käigu...? Kes toob Kalevipoja koju? Ja ta võõrsil kasvama pidanud lapsed ...
  0 Kommentaari 0 Jagamist
 • https://maailm.postimees.ee/7120938/soomes-noudsid-meeleavaldajad-soome-lahkumist-euroopa-liidust
  https://maailm.postimees.ee/7120938/soomes-noudsid-meeleavaldajad-soome-lahkumist-euroopa-liidust
  MAAILM.POSTIMEES.EE
  Soomes nõudsid meeleavaldajad Soome lahkumist Euroopa Liidust
  Soome parlamendihoone ees toimus laupäeval paarisaja osalejaga meeleavaldus, kus nõuti valitsuse tagasiastumist ning Soome lahkumist Euroopa Liidust, teatas Helsingi politsei.
  0 Kommentaari 0 Jagamist
Veel lugusi